Tematyczny serwis o Republice Federalnej Niemiec

Turystyka w Niemczech

Niemcy posiadają wiele atrakcyjnych regionów turystycznych. Praktycznie każdy z Landów posiada unikalne i chętnie odwiedzane rejony. Na obszarze Niemiec znajdują się aż 33 chronione przez UNESCO zabytki oraz miejsca przyrodnicze, co potwierdza ich wyjątkowe znaczenie dla kultury i architektury światowej. Niemcy to również kraj wieli styli architektonicznych, miejsce w którym średniowieczne klasztory, łączą się z gotyckimi katedrami, barokowymi pałacami oraz budownictwem przemysłowym.

Zabytki w Niemczech

Bez wątpienia do najbardziej znanych zabytków należy Brama Brandenburska (Brandenburger Tor). Ten symbol stolicy Niemiec - Berlina był miejscem gdzie świętowano upadek muru berlińskiego oraz zjednoczenie Niemiec w 1989 roku. Przykładem i prawdziwą perłą gotyckiej architektury jest natomiast Katedra Kolońska (Kölner Dom). Reichstag, to zwieńczona szklaną kopułą siedziba parlamentu niemieckiego (Bundestag) i symbol nowoczesnego Berlina, który szczyci sie również bogatymi zbiorami muzealnictwa pod postacią Wyspy Muzeów (Museumsinsel Berlin). Drezno to wspaniały przykład architektury barokowej, której najlepszym przykładem jest kompleks galerii i pawilonów - Zwinger. Pałacowo-ogrodowy kompleks cesarski w Poczdamie znany jest na cały świat. Cały kompleks stanowił siedzibę władców Prus i Brandengurgii.

Muzea niemieckie

Do najbardziej znanych muzeów należy zaliczyć: Wyspa Muzeów w Berlinie, Muzeum Sztuk Pięknych (Museum der Bildenden Künste) w Lipsku, Dzielnica Sztuki w Monachium (Kunstareal München), Muzeum Niemieckie (Deutsches Museum) w Monachium, Narodowe Muzeum Goethego (Goethe Nationalmuseum) w Weimarze, Muzeum Żydowskie (Jüdisches Museum) w Berlinie, kompleks muzealno-zamkowy w Neuschwanstein.

Niemcy posiadają wiele atrakcyjnych regionów turystycznych. Każdy z nich odznacza się wyjątkowością. Przykładowo miasta Brandenburgii to doskonały przykład pruskiej architektury, podczas gdy Saksonia-Anhalt zachwyca swoimi miastami katedralnymi. W celu przekonania się o wyjątkowości oraz wartości danego regionu warto poszukać o nim konkretnych informacji.

Dowiedz się więcej

O serwisie

infoNiemcy to niekomercyjny serwis, prezentujący informacje na temat Republiki Federalnej Niemiec. Znajdziesz tu najważniejsze informacje o historii, polityce oraz gospodarce Niemiec.

Masz jakieś sugestie? Napisz do nas!